Привітно березневим днем зустріла нас столиця України  Київ. Проїжджаючи просторими вулицями ми милувалися красою, памятками культури та архітектури найголовнішого міста нашої держави.

        І ось наша зупинка - Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Сюди наша команда «НІКА», членами якої були учні Сопошинської та Великогрибовицької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, а саме: Питель Михайлина (капітан), Качмар Роксолана, Кураш Вероніка, Марцішаускайте Віта, Перетятко Ярина, Шуяк Марта прибула на ІІІ Всеукраїнський турнір юних натуралістів.

        Всеукраїнський турнір юних натуралістів – це командне змагання учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в умінні вирішувати проблемні природно-наукові завдання, переконливо представляти свої рішення і відстоювати їх у наукових дискусіях-боях.

       Турнір проводився з метою пошуку та підтримки талановитої молоді, розвитку творчих здібностей школярів, що виявляють стійкий інтерес до знань наукою.

      Захід розпочався з урочистого відкриття, де учасники представляли свої команди.

      Ми розпочали виступ літературно-музичною композицією «Таїна Всесвіту».

      Дівчата у яскравих вишиванках, з різнобарвними стрічками, які обрамлювати нашу планету – Земля (глобус) кольорами веселки, привернули увагу журі.

Звучать слова:

Мальовничий куток України,

Славне місто із древніх часів.

Історичне, з глибоким корінням

Ще від князя Данила – це Львів.

На екрані відеофільм про Львів і Жовкву.

- О Жовкво! Ти – мій оберіг!

Моя маленька Батьківщина.

Твоя немеркнуча краса,

Мов купина неопалима.

      Мелодійним співом зачарували дівчата присутніх, виконуючи пісні І.Федишин «Лише у нас на Україні» та  Н. Май «Квітуча Україна». Ми достойно представили наш край, за що отримали щирі оплески та високі оцінки.

      Суперниками нашими були команди з Дніпропетровської, Одеської, Сумської, Житомирської та Харківської областей.

      Другий день був присвячений науковим боям між командами, де в дискусійній формі обговорювались рішення турнірних завдань. У І турі ми змагалися з командою «КЕП» Покотилівської станції юних натуралістів Харківської області.

       Хвилювання і переживання переповнювали душу кожного учасника. І ось підсумок журі … Ми - у фіналі!

     Чотири команди боролися за перемогу.

     Члени наукового журі Турніру у кількості 12 чоловік строго оцінювали виступи.

       Наші дівчатка з високим рівнем підготовки впевнено відстоювали себе у бою. Доповідачами були Шуяк Марта та Кураш Вероніка; опонентами – Марцішаускайте Віта та Перетятко Ярина; рецензентами – Качмар Роксолана і Питель Михайлина. За загальною кількістю балів наша команда «НІКА» посіла ІІ місце, поступившись всього лише на 0,4 бала команді НВК «Гімназія № 7 – спеціалізована школа І ступенів з поглибленим вивченням англійської мови» м. Одеси.

      Учасники нашої команди під керівництвом вчителя біології Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лещик Я.В., вчителя хімії Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Попович М.В., заступників директорів з виховної роботи цих шкіл Грех М.І. та Процевич Г.В. проявили себе на високому рівні. Усі ми отримали грамоти, сувеніри і подяки.

      Перебуваючи протягом чотирьох днів у Києві, ми відвідали пам’ятний знак Героям Небесної Сотні на Майдані Незалежності , де запалили свічки і склали щирі молитви. Побували на схилах Дніпра, милувалися його вечірньою красою.

     Золотоверхі куполи Софійського, Михайлівського соборів та інші духовні святині закликали до молитви та душевного спокою. Цікавою була оглядова екскурсія по Києву.

     Ми щиро вдячні відділу освіти, зокрема керівнику Ковалю М.С. та методисту Солтис Т.А., директорам Сопошинської та Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Пак Л.С. та Широн Г.В., депутату обласної ради
Думі А.Р.,педагогічним колективам і всім, хто допоміг нам у питаннях організації поїздки, у якій наші досягнення принесли певний успіх.

 

     На імя директора Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ступенів прийшов лист-відгук та запрошення на Міжнародний конкурс юних натуралістів, який відбудеться у Ірані у липні цього року.