З метою популяризації вивчення іноземних мов та відповідно до наказу по школі «Про організацію літнього мовного табору в школі» в Сопошинській ЗОШ було організовано та проведено літній мовний табір. Завдання мовного табору – показати дітям інший, відмінний від шкільного стиль викладання, де акцент ставиться на практичній частині та знаннях, які можна застосувати пізніше і в інших областях. Основною метою мовного табору було – зацікавити учнів іноземними мовами та сприяти самостійній підготовці вдома.

Основними принципами діяльності літнього мовного табору були:

·      принцип звязку навчання з життям;

·      принцип комунікативної активності учнів;

·      принцип звязку позакласної роботи з уроками іноземної мови.

    Літній мовний табір при школі очолила вчитель англійської та німецької мов – Тимців О.М. До роботи в таборі були залучені учні 5, 6 та 7 класів у кількості 23 чоловік, які поділялися на 2 групи. Робота у таборі розпочиналася піснею-руханкою “Happy Campers” під музичний супровід.

     Щодо змісту роботи з учнями, було обрано наступні тематичні напрямки: літні канікули, здоровий спосіб життя, наші хобі, визначні місця Жовківщини (екскурсія у Крехівський монастир рідною та іноземною мовами) , подорожі Британією та Німеччиною, проектні роботи «The life of William Shakespeare», «Our team is ». Для ефективного досягнення практичних, загальноосвітніх та розвиваючих цілей, підтримки мотивації учнів було використано елементи здоров’я зберігаючих технологій (ранкові зарядки, фізкультхвилинки, ігри, гумористичні ситуації, пісні, прислів’я, приказки).

Гра сприяє відпочинку, викликає позитивні емоції, пробуджує інтерес та активність дітей, сприяє більш швидкому та надійному запам’ятовуванню іншомовних слів та речень. Під час роботи табору було проведено різноманітні лексичні ігри, а саме «Hidden words», «Chainword», «Look Sharp».  З метою надати інформацію в незвичній та цікавій формі було використано засоби мультимедіа (відеоролики “Places of interest in London”, “Berlin ist die Hauptstadt Deutschlands”, “My summer holidays”, “William Shakespeare”, презентації “Wahrzeichen von Berlin”, “London is the capital of Great Britain”). Крім цього, було переглянуто мультфільм англійською мовою, а саме «Snow White and the seven dwarfs”.

Цікавим було для дітей проведення конкурсів між командами “Crazy Team” та “Patriots”. Було проведено конкурс постерів на теми“My summer holidays”,«Our team is », а також різноманітні вікторини. Кожного дня проводився підсумок роботи. В кінці роботи табору було проведено нагородження переможців конкурсів та кращих учасників.

Під час перебування у літньому мовному таборі діти змогли:

·      здобути необхідні мовні навички;

·      непомітно подолати мовний барєр;

·      удосконалити свою розмовну мову;

·      поєднати навчання із захопливим відпочинком;

 

·      отримати мотивацію для подальшого удосконалення іноземної мови.